
Klokhuis gaat in weekenden open voor wijkbewoners
AlgemeenALMERE POORT - Stichting Ons Cascadepark mag van de gemeente Almere in de weekenden het Klokhuis openstellen voor wijkbewoners. “Dat gaan we natuurlijk vieren, en wel op 1 november”, vertelt Klazien ter Veen, een van de initiatiefnemers. “Wethouder Aya Selman zal om 14.00 uur de openingshandeling verrichten en bezoekers zijn die middag van harte welkom. Het Klokhuis-verhaal en rondleidingen staan dan op het programma.”
Het roze, taartvormige gebouw in het Cascadepark werd op 8 juni 2011 officieel geopend door koningin, toen nog prinses, Máxima. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het televisieprogramma Het Klokhuis was er een ontwerpwedstrijd uitgeschreven waarbij kinderen hun ideale, duurzame huis mochten ontwerpen. Samen met een architect zijn de winnende ideeën samengevoegd tot een echt bouwwerk. Het hele proces werd uitgezonden in de tv-serie ‘Het Klokhuis bouwt’ om kinderen te leren hoe het bouwen van een huis in zijn werk gaat.
KinderCasla
Onder de naam ‘KinderCasla’ ging architectuurcentrum Casla de programmering verzorgen. Het Klokhuis werd het allereerste kinderarchitectuurcentrum van Nederland. Er werden onder andere workshops gegeven over bouwen en duurzaamheid voor kinderen.
Stad en Natuur
De gemeente Almere kocht het iconische roze gebouw in 2017 van stichting KinderCasla. Stad en Natuur verzorgde er tot eind 2022 de educatieve en recreatieve programmering. Daarna stond het markante gebouw leeg.
D66 diende in 2025 de motie ‘Gooi het Klokhuis niet weg!’ in, om te voorkomen dat het gebouw in verval zou raken. Het Klokhuis zou volgens de partij een belangrijke ontmoetingsplek kunnen worden voor mensen in de wijk. De gemeenteraad besloot dat het gebouw, ontworpen door en voor kinderen, behouden moest blijven.
Petitie buurtbewoners
Buurtbewoners startten vorig jaar een petitie om het Klokhuis in de weekenden te mogen beheren. “Er zijn bewoners die graag een werkgroep vormen en het beheer van het Klokhuis willen doen op zaterdag en zondag en activiteiten willen organiseren”, aldus Klazien ter Veen, een van de initiatiefnemers. “Stichting Ons Cascadepark heeft nu met het project ‘Open Klokhuis’ de gunning gekregen om in de weekenden het Klokhuis open te stellen voor de wijkbewoners, groot en klein. Daar maken we op 1 november natuurlijk een bijzonder en feestelijk moment van.”





































