Het kersenbloesemfeest kreeg geld uit het wijkbudget. (Archieffoto: Pauli Langbein Koenders)
Het kersenbloesemfeest kreeg geld uit het wijkbudget. (Archieffoto: Pauli Langbein Koenders)

Wijkbudget vooral voor buurt- en straatfeesten

Algemeen

ALMERE – Het wijkbudget werd vorig jaar het meest gebruikt om buurt- en straatfeesten te organiseren. Maar toch blijft een groot deel van het beschikbare budget op de plank liggen. 

Voor 2024 was het wijkbudget 456.400 euro, daarvan is maar 283.415 euro daadwerkelijk uitgegeven. “Dat niet het hele budget is uitgegeven is een belangrijke opdracht aan ons als gemeente”, stelt wethouder Micha Mos. “We moeten zorgen dat meer mensen weten dat zij het wijkbudget kunnen gebruiken voor activiteiten in hun buurt. Daarmee gaan we dit jaar keihard aan de slag.”
Het bedrag dat is overgebleven uit 2024 wordt gebruikt voor initiatieven rondom de viering van 50 jaar Almere. Dit jaar bedraagt het wijkbudget 125.000 euro en in 2026 is er 225.000 beschikbaar voor initiatieven voor de vijftigjarige viering van Almere.

Wat is het wijkbudget?

Jaarlijks stelt de gemeente een wijkbudget beschikbaar aan de stad voor het organiseren van activiteiten die helpen om mensen samen te brengen. 44% van het budget ging vorig jaar naar dit soort initiatieven, vooral in Buiten en Haven. Het wijkbudget is bedoeld voor initiatieven en maatregelen van en voor inwoners, die zichtbaar bijdragen aan de uitstraling en sociale samenhang in en van wijken.

Blij

“Uit de aanvragen van het wijkbudget wordt duidelijk dat Almeerders elkaar graag opzoeken om met hun buurtgenoten activiteiten te organiseren”, concludeert wethouder Micha Mos die daar best blij mee is. “Dit soort initiatieven helpen enorm om de verbinding tussen buurt- en stadgenoten te versterken.” Naast buurt- en straatfeesten werd ook een beroep gedaan op het wijkbudget voor sport- en spel (22%) en bijeenkomsten en representatie (11%). Wie een beroep wil doen op een bijdrage uit het wijkbudget kan kijken op de website https://www.almere.nl/subsidies/wijkbudget

Meer lokaal nieuws uit Almere in Google

Wil je nieuws uit jouw stad makkelijker terugvinden? Geef Almere DEZE WEEK een voorkeursplek in Google. Zo laat je weten dat lokaal nieuws voor jou belangrijk is.

Kies Almere DEZE WEEK als voorkeursbron
(Foto: aangeleverd)
Eerste T1 Rugby Toernooi in Flevoland bij RC Bulldogs Almere Sport 5 uur geleden
(Foto: Fred Rotgans)
Challenge Almere-Amsterdam Marathon keert in 2027 terug met tweede editie Sport 5 uur geleden
(Foto: Fred Rotgans)
Kerstshow bij Intratuin: groter en magischer dan ooit Partnerbijdrage 5 uur geleden

Digitale krant

Almere DEZE WEEK

De laatste editie

Uit de krant

Politiek

112

Uit

Sport

Wonen

Auto